FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Usługa bezpłatnego dostępu do internetu (UBDI)
Autor Wiadomość
neo
gaduła
Tam dom twój, gdzie twoje anteny ;-)


Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 275
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-04-17, 20:18   Usługa bezpłatnego dostępu do internetu (UBDI)

Jako ciekawostkę podam, że większość obywateli Polski znajduje się w zasięgu bezpłatnego internetu mobilnego. Co prawda operator usługi Aero2 - robi wszystko, żeby za bardzo tego darmowego internetu nie reklamować, a przy tym dość mocno utrudnić uzyskanie dostępu do usługi, ale dla chcącego nic trudnego. Sam internet jest nierewelacyjny, należy go raczej traktować w kategorii internetu socjalnego albo rezerwowego - na wypadek problemów z głównym łączem. Określenie "bezpłatny" jest trochę na wyrost, ale o tym poniżej. Z usługi może skorzystać każdy pełnoletni Polak.

Parę faktów:
1. oferta jest ograniczona czasowo - darmowy internet na częstotliwości UMTS 900 MHz ma działać do 21.12.2014 r., w technologii LTE 2500 MHz będzie działał prawdopodobnie do końcówki roku 2017 - o ile w końcu operator postawi więcej niż 5 dotychczasowych nadajników,
2. prędkość do 256 kb/s w obie strony, od 11.05.2012 r. do 512 kb/s, brak limitów pobranych/wysłanych danych, więc baaardzo wolno jak na dzisiejsze prędkości. Da się przeglądać strony internetowe, skorzystać z e-maila i komunikatorów, lecz w mało komfortowy sposób,
3. co 60 minut następuje rozłączenie z siecią (więc raczej nici z całonocnego ściągania - ale można to obejść),
4. kaucja za kartę SIM - 20 zł, kaucja zwracana jest przy rezygnacji z usługi,
5. ewentualny koszt przesyłki karty - 7 zł, odbiór osobisty tylko w Warszawie ;/ ,
6. niezbędny jest odpowiedni modem, operator oczywiście modemów nie sprzedaje, a wiele urządzeń na polskim rynku jest niestety niezgodnych z kartami SIM i pasmem częstotliwości, na którym odbywa się transmisja danych. Wymagany jest terminal kategorii 10, obsługujący transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz (pasmo 8) lub kategorii 3 obsługujący transmisję danych w technologii TD-LTE w paśmie 2500MHz (pasmo 38). Takie modemy (bez simlocka) sprzedaje obecnie jeden z operatorów w zestawach internetu na kartę.

Więcej (szczątkowych) informacji na stronie internetowej operatora lub o wiele lepszym blogu i forum.
Mój wniosek o kartę SIM leży póki co u operatora i pewne poleży jeszcze kilkadziesiąt dni...
_________________
--
Michał [neo]

Czarna Madonno, weź mnie w ramiona
Czarna Madonno, ratuj bo skonam
Nim nas rozdziobią kruki i wrony
Zanim przybędą śmierci szwadrony
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-17, 20:51   

Maciek mi o tym mówił, ale ja sobie nie wyobrażam co godzinę mieć przerwę :nie:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
neo
gaduła
Tam dom twój, gdzie twoje anteny ;-)


Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 275
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-04-17, 21:03   

Ponoć ta przerwa trwa 1-2 sekundy do ponownego połączenia, więc praktycznie jest niezauważalna. Jak dostanę kartę to napiszę jak to działa - bo do nadajnika mam w prostej linii 300 metrów, dosłownie widzę go z okna.
_________________
--
Michał [neo]

Czarna Madonno, weź mnie w ramiona
Czarna Madonno, ratuj bo skonam
Nim nas rozdziobią kruki i wrony
Zanim przybędą śmierci szwadrony
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-17, 21:18   

Maciek wyrobił sobie tę kartę i oddał koledze, który się przeprowadził i nie ma netu.Ten kolega też chciał sobie wyrobić kartę, ale juz nie wyrabiają....
Może dodrukują jak ich ktoś przyciśnie....
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
neo
gaduła
Tam dom twój, gdzie twoje anteny ;-)


Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 275
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-04-18, 06:01   

Karty są dystrybuowane nadal, choć operator na dzień dobry mocno się wygłupił i zamówił "aż" 300 (słownie: trzysta) kart SIM na całą Polskę, a ten niedziałający u kolegi internet może być właśnie spowodowany dość specyficznymi wymaganiami odnośnie do modemu. POżyjemy - zobaczymy, na razie przewidywany okres oczekiwania to w moim przypadku do 31 maja ;(
_________________
--
Michał [neo]

Czarna Madonno, weź mnie w ramiona
Czarna Madonno, ratuj bo skonam
Nim nas rozdziobią kruki i wrony
Zanim przybędą śmierci szwadrony
 
 
neo
gaduła
Tam dom twój, gdzie twoje anteny ;-)


Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 275
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-05-31, 21:51   

No i doczekałem się; w poniedziałek 28.05.2012 r. wysłano mi kartę SIM, we wtorek otrzymałem o tym fakcie powiadomienie mejlowe, w czwartek miałem już kartę SIM w rękach. Właśnie dzięki niej piszę tego posta, bo limit danych w moim "głównym" internecie został przekroczony.
Parametry łącza: ping 156 ms, download 0,50 MB/s, upload 0,23 MB/s, zmierzone na http://www.speedtest.net/
_________________
--
Michał [neo]

Czarna Madonno, weź mnie w ramiona
Czarna Madonno, ratuj bo skonam
Nim nas rozdziobią kruki i wrony
Zanim przybędą śmierci szwadrony
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-05-31, 22:06   

Jakbym miał pewność, że będzie mi odbierać w górach gdzie mam problemy z innymi łączami to bym się postarał, a tak...w sumie gdziekolwiek się nie ruszę nie mam problemu większego z netem więc z mojej perspektywy szkoda zachodu (tym bardziej, że nie wiadomo jak długo to podziała...a właściwie wiadomo, że tylko do 2014 w paśmie UMTS, co do LTE jeszcze nie wiadomo).
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
neo
gaduła
Tam dom twój, gdzie twoje anteny ;-)


Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 275
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-05-31, 22:18   

Zerknij na mapę zasięgu ale tylko z zaznaczoną opcją HSPA+, bez zaptaszkowanego pola LTE - bedziesz wiedział co i jak.
_________________
--
Michał [neo]

Czarna Madonno, weź mnie w ramiona
Czarna Madonno, ratuj bo skonam
Nim nas rozdziobią kruki i wrony
Zanim przybędą śmierci szwadrony
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-05-31, 22:52   

No i właśnie te miejsca to białe plamy (sprawdzałem już wcześniej).
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2012-10-19, 09:28   

UWAGA !
Mam problem!
Kamil wczoraj stał się szczęśliwym posiadaczem laptopa.Chciałam uzyskać połączenie internetowe ale nie mogę.Ciągle wyskakuje mi że system nie może nawiązać połączenia z siecią Neostrada.Dodam że wczoraj na kilka minut miałam połączenie z innej sieci.Poradźcie coś :-(
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
kabat 
admin
Członek Stowarzyszenia


Wiek: 48
Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 329
Skąd: z Zakątka
Wysłany: 2012-10-27, 18:02   

Jak dla mnie to pytanie jest zbyt ogólne. Podaj więcej danych. Jak chcesz się połączyć z neostradą - przez wifi, przez kabel? Podałaś hasło i login? Włączyłaś w laptopie wifi?
_________________
Martin, tata anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
neo
gaduła
Tam dom twój, gdzie twoje anteny ;-)


Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 275
Skąd: Opole
Wysłany: 2013-01-31, 12:17   

magura napisał/a:
(...) nie wiadomo jak długo to podziała...a właściwie wiadomo, że tylko do 2014 w paśmie UMTS, co do LTE jeszcze nie wiadomo).


Aero2 Sp. z o.o. uzyskała zgodę Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wydłużenie o dwa lata terminów związanych z budową sieci w paśmie 2570-2620MHz. Wraz z uzyskaniem zgody spółka zobowiązała się do wydłużenia o 24 miesiące daty udostępniania Bezpłatnego Dostępu do Internetu w paśmie 900MHz tj. do dnia 21.12.2016 r.
_________________
--
Michał [neo]

Czarna Madonno, weź mnie w ramiona
Czarna Madonno, ratuj bo skonam
Nim nas rozdziobią kruki i wrony
Zanim przybędą śmierci szwadrony
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu