FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Od czego zależy termin operacji serca?
Autor Wiadomość
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-02-03, 13:21   

Napiszcie coś więcej, kiedy wasze dzieci były operowane po porodzie ile miały? Moja córcia też ma ASD i VSD oraz zd, urodzi się za kilkanaście dni i takie informacje są dla mnie na wagę złota, teraz jesteśmy pod opieką docent Dangel,
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2007-02-03, 13:43   

Termin operacji zależy od:
- stanu zdrowia dziecka, jego wydolności krążeniowej
- wagi ciała
- dzieko musi być zdrowe tzn nie mieć żadnej infekcji
Hmm... i pewnie wiele zależy od szczęścia splotu różnych wydarzeń i sytuacji.
Kasia miała ASDII i była operowana w dziewiątym miesiącu życia.
Kala miała VSD i Tetralogie Fallota(choć nie tylko) i była operowana na początku i końcu trzeciego miesiąca.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-03, 14:10   

Julio, na pewno po porodzie mała będzie miała zrobione echo i wtedy wszystko się okaże.
Termin operacji jest uzależniony od wielu czynników, od stanu dziecka, a to jest bardzo indywidualne.

U nas operacja miała być zaraz po porodzie, a w rzeczywistości odbyła się dopiero w 8. miesiącu życia, bo Kuba radził sobie bardzo dobrze. Przez cały ten czas mieliśmy wykonywane kontrolne echo serca, czy nie zwiększa się gradient, czy nie powiększa prawa komora serca.
Z tego co nam mówiono łopatologicznie, jeśli maluch może czekać, to potem operacja jest ciut łatwiejsza z punktu widzenia kardiochirurgów. Noworodek ma więcej wody w tkankach mięśniowych, wraz z wiekiem mięśnie robią się bardziej u niemowlęcia sprężyste - a to podobno ułatwia zabieg. Oczywiście jest też druga strona, np. przy zwężeniu tętnicy płucnej (PS) im dłużej się czeka, tym organizm bardziej przyzwyczaja się do np. zmniejszonego przepływu krwi - i potem mogą być kłopoty z zaakceptowaniem przez płuca zwiększoneego przepływu.
Myślę, że dr Dangel jest jednym z najlepszych kardiologów prenatalnych. Bądź więc dobrej myśli, na pewno wskaże optymalny termin operacji dla maluszki.
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-02-03, 18:24   

Dziękuję za słowa otuchy, wczoraj w nocy po przeczytaniu wielu informacji na temat wad serca nie mogłam spać, dzisiaj postanowiłam juz więcej nic na ten temat nie czytać aż do kolejnego echa za półtora tygodnia
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-02-03, 18:36   

..masz rację Julio..
im mniej człowiek wie tym lepiej śpi :-)


nie zamartwiaj się na zapas..
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-02-03, 18:55   

Julio, Bianka miała tą sama wade serca.
Profesor Maruszewski stwierdził ( po wykryciu wady w 1 miesiacu zycia )
że najlepiej będzie ja operowac pomiedzy 3 a 4 miesiącem zycia.
Tak też się stało w CZD. Operacja sie udała i jak widzisz Bianeczka funkcjonuje super !
Czego Twej malutkiej tez życzę a właściwie jestem juz pewna , że tak bedzie.
A kiedy prof powiedział mi o tej wadzie to było to dla mnie szokiem i rozpaczą.
Uspokoił mnie słowami że ta wada jest z punktu widzenia kardiochirurga jedną z najprostszych do operowania.
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-02-03, 23:04   

Dzięki za ciepłe słowa, nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale zabieg mieliście w Warszawie w centrum?
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-03, 23:09   

Julio :arrow: tutaj możesz poczytać o wadzie, jaką miała Bianka (a także Adaś Norelki, Jaga Alicji i pewnie jeszcze wiele dzieci z zespołem).
Ponieważ nie jestem pewna, czy to to samo ASD-VSD i wspólny kanał przedsionkowo-komorowy - Kalinka w wolnej chwili opisze w części Wady serca, na czym polega wada ASD-VSD (ASD - ubytki w przegrodzie międzyprzedsionkowej, VSD - ubytki w przegrodzie między komorowej).
Mija, gdybyś chciała opowiedzieć Julii o operacji w CZD - załóż, proszę :prosze: nowy wątek w Wadach serca (tytuł. np. Operacja w CZD - Warszawa).
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2007-02-04, 15:10   

kabatka napisał/a:
Ponieważ nie jestem pewna, czy to to samo ASD-VSD i wspólny kanał przedsionkowo-komorowy


No to pozastanawiajmy się wspólnie. Zapraszam tutaj :-)
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-07-05, 20:11   

Byliśmy dzisiaj w CZD i powiedzieli nam że Kinga powinna być już dawno po zabiegu, ciśnienie płucne jest już bardzo niebezpiecznie wysokie i może nawet zakończyć się cewnikowaniem serca. Terminy są długie czekamy w kolejce na zabieg :-(
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
Aga S. 
gaduła


Wiek: 48
Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 290
Skąd: Legnica
Wysłany: 2007-07-05, 20:22   

To dobrze, że trafiliście do dr Mrowiec my tylko dzięki niej dostaliśmy się na oddział po roku oczekiwania. Z tym czekaniem na operację to jest rzeczywiście koszmar, my jesteśmy na kardiochirurgii od 1 lipca a kiedy będzie operacja to nie wiadomo. Teraz jest okres urlopowy i remontowy. Operacje kardiochirurgiczne są tylko dwa razy a tyg. Jest jedna sala operacyjna, druga w remoncie. Na oddziale z nami czeka 3 dzieci nie wiem ile na kariologi no i oczywiście te nagłe przypadki. Kajtek też ma wysokie ciśnienie i powinien był być zoperowany do 6 m-ce życia a dziś ma 14 m-ce.
_________________
Aga, Maks i Kajtuś ZD (30.04.2006)
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-07-05, 20:24   

To co piszecie jest naprawde straszne,przeciez waszę dzieci nie powinny czekac tak długo to niedopuszczalne co się w naszej polsce dzieje.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
dorotka8s 
nawijacz
mama Aneczki


Wiek: 58
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 718
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-07-05, 22:22   

Widzę, że z Anulką miałyśmy dużo szczęścia, że trafiliśmy od razu do docenta. Można powiedzieć, że wcisnął nas w grafik pomijając kolejkę.

Djulia, czy Kinga miała echo w narkozie, jakoś szybko wróciliście?
_________________
mama Dorota z Anią z zD (ur.2.12.2006)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-07-06, 09:12   

A dlaczego upieracie się,aby operować w Warszawie.?
W Polsce wszystkie oddziały kardiochirurgiczne są świetnie wyposażone i mają świetnych specjalistów.Może gdzie indziej będzie szybciej.. :-?

- Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach. Ordynator Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej dr hab. Marek Wites; tel. 032 207 18 00 :arrow: tu była operowana Jagoda,Jareczek,Ewelina i Magda

- Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu. Kierownik Kliniki Kardiochirurgii prof. Edward Malec; tel. 012 658 10 23

- Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Kierownik Kliniki Kardiochirurgii doc. Jacek Moll; tel. 042 271 20 12

- I Katedra i Klinika Kardiochirurgii i Chirurgii Ogólnej Dzieci AM w Warszawie. Kierownik prof. Aleksander Wagner; tel. 022 621 46 31

- II Katedra i Klinika Kardiochirurgii i Chirurgii Ogólnej Dzieci AM w Warszawie. Kierownik prof. Maciej Karolczak; tel. 022 452 33 01

- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej. Kierownik dr hab. Krzysztof Wronecki; tel. 071 327 01 00

- Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Ordynator Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej prof. dr hab. n. med. Janusz Skalski; tel. 032 271 52 61 Wybrane ośrodki kardiochirurgii w Polsce :arrow: ten Pan operował Jagodę
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-07-06, 09:59   

W Krakowie już nie ma Malca....teraz pracuje w Niemczech....
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu