FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
KRUS a świadczenie pielegnacyjne wyrok NSAnie należy się
Autor Wiadomość
kangurek773
mruczek

Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 68
Wysłany: 2013-01-16, 21:58   KRUS a świadczenie pielegnacyjne wyrok NSAnie należy się

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/929CF0AF4E

no to mamy przyjezdne Państwo :-(
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2013-01-16, 22:04   

Tyle napisali,że nie miałam siły wszystkiego przeczytać.
Ale ogólnie:
rolnikowi się nie należy.
_________________
Ewci z zD
 
 
kangurek773
mruczek

Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 68
Wysłany: 2013-01-16, 22:20   

tak bo nie idzie do pracy od 8 do 16
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-01-16, 23:19   

Mnie już nic nie zdziwi!
Jako rolnikowi mi się nie należy, bo przecież to nie praca! Hobby kurcze chyba, bo co innego :-x ?
Jako rodzinie zastępczej niezawodowej, niespokrewnionej też mi się nie należy, bo nie mam wobec dziecka obowiązku alimentacyjnego! Nie ważne, że żeby móc wziąć takie dziecko(niepełnosprawne) musiałam pracę zostawić (nawet mi to "delikatnie" sugerowano) - nie ważne. W końcu będąc mamą zastepczą dziecka wymagającego ciągłej opieki, mogę sobie cały dzień postać w kolejce w PUPie, żeby odfajkować podpisik na papierku i mieć ubezpieczenie, a co! Mało mam czasu :-x
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-01-17, 05:34   

Ponad 10 lat temu wżeniłam się w rolniczą rodzinę. Wcześniej, jak i później zresztą też, pracowałam zawodowo, ale zawsze pomagałam im w pracy polowej i nie tylko. Mając porównanie nikt mi nie powie, że rolnik "w międzyczasie zajmowania się godpodarstwem rolnym bez problemu zajmie się osobą niepełnosprawną"
Bywały dni, kiedy w ciągu całego dnia widywałam swoich teściów przez pół godziny, bo wpadali tylko na obiad,żeby w polu nie paść, a już nie wspomnę o tym, że jeszcze kilka lat temu orócz pola mieli i krowy i świnie i cały ten wiejski majdanek wymagajacy równie dużego zaangażownaia co cała reszta.
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
dobranocka 
milczek

Wiek: 37
Dołączyła: 31 Sty 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-01-31, 12:22   KRUS a składki za opiekunów dzieci niepełnosprawnych

Drodzy Zakątkowicze, chciałabym się dowiedzieć, czy ta zmiana o płaceniu przez budżet państwa składek emerytalno-rentowych za opiekunów dzieci niepełnosprawnych należy się też tym, którzy są ubezpieczeni w KRUSie?
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2013-01-31, 16:09   

Ja nie jetem zorientowana w temacie ale możesz zadzwonić bezpośrednio do KRUS-u,bądź poszukaj wieści na ich stronie KRUS
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 985
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2013-01-31, 23:35   

Ja opłacam sama za siebie KRUS. Jakiś czas temu też o to pytałam i mi powiedziano, że jestem ustawowo ubezpieczona w KRUSie. Oni opłacaja tylko za osoby bezrobotne.
Tak przynajmniej jest u nas.
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2013-01-31, 23:58   

Dobranocka Twój temat scaliłam z już istniejącym, poczytaj :tak:
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
dobranocka 
milczek

Wiek: 37
Dołączyła: 31 Sty 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-02-06, 12:07   

Czyli wychodzi na to, że praca w polu to nie praca... Rolnicy mają mniejsze składki, ale też mniejsze emerytury, a poza tym praca w polu (jeśli ma się mniej niż 5 hektarów) nie jest opłacalna, więc nasz kochany rząd mało interesuje to, że na wsi też są niepełnosprawni. Zasiłek pielęgnacyjny i opiekuńczy się rolnikowi należy, a składki już nie. Dodam do tego fakt, że rolnicy, aby otrzymać zasiłek pielęgnacyjny muszą napisać oświadczenie, że rezygnują z pracy w gospodarstwie, więc tak na dobrą sprawę są bezrobotnymi... Może to tylko ja tak myślę?
 
 
dobranocka 
milczek

Wiek: 37
Dołączyła: 31 Sty 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-02-06, 12:09   

renia33 napisał/a:
Ja opłacam sama za siebie KRUS. Jakiś czas temu też o to pytałam i mi powiedziano, że jestem ustawowo ubezpieczona w KRUSie. Oni opłacaja tylko za osoby bezrobotne.
Tak przynajmniej jest u nas.

Czyli "ustawowo ubezpieczona" oznacza, że trzeba się opłacać samemu?
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 985
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2013-02-06, 22:22   

dobranocka napisał/a:
Czyli wychodzi na to, że praca w polu to nie praca... Rolnicy mają mniejsze składki, ale też mniejsze emerytury, a poza tym praca w polu (jeśli ma się mniej niż 5 hektarów) nie jest opłacalna, więc nasz kochany rząd mało interesuje to, że na wsi też są niepełnosprawni. Zasiłek pielęgnacyjny i opiekuńczy się rolnikowi należy, a składki już nie. Dodam do tego fakt, że rolnicy, aby otrzymać zasiłek pielęgnacyjny muszą napisać oświadczenie, że rezygnują z pracy w gospodarstwie, więc tak na dobrą sprawę są bezrobotnymi... Może to tylko ja tak myślę?


Mówisz o zasiłku pielęgnacyjnym pobieranym na dziecko, czy o świadczeniu pielęgnacyjnym? Bo to są dwa różne pojęcia. I aby otrzymać świadczenie pielęgnacyjne rolnik podpisuje oświadczenie, że owszem nie podejmie pracy, ale poza gospodarstwem (zawodowej). A zasiłek pielęgnacyjny to i tak pobiera, gdy dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności.

Czyli "ustawowo ubezpieczona" oznacza, że trzeba się opłacać samemu?
Pewnie tak...
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
aneta2009
milczek

Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 1
Wysłany: 2014-02-08, 17:52   

Place KRUS nie pracuje na gospodarstwie czy moge starac sie o specjalny zasilek opiekunczy na ciezko chorego ojca.Dializy ,cukrzyca,serce,anemia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu