FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dla kogo 500+
Autor Wiadomość
lenas01 
gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 298
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: 2016-02-02, 08:17   

Kochani, powiedzcie mi, czy świadczenia na niepełnosprawne dziecko są wliczane do dochodu?
Tak się zastanawiam, bo w kwestii 500+: rozumiem zarobki męża, ale świadczenie opiekuńcze i pielęgnacyjne? Dzięki za odpowiedź.
_________________
Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi.
Anna mama Lenki z zD ur.13.01.2010: Jakuba-mgr inżyniera mechatroniki i babcia małej Mai.
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2016-02-02, 12:29   

To nie ten wątek, ale właśnie przed chwilą słuchałam wypowiedzi odnośnie 500+, z tego co mówiono wynika że nasze świadczenie jest brane pod uwagę w obliczaniu kryterium aby uzyskać pomoc. Także alimenty z funduszu zasiłki rodzinne.
Jednak w drugą stronę to już nie działa, czyli np te 500zł nie jest wliczane do kryterium aby otrzymać np pomoc z opsu, zasiłek czy alimenty z funduszu itp. Nie wlicza się do niczego, tak przed chwilą mówili.
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2016-02-02, 14:00   

Kurcze z tego co widzę to nic nie dostaną matki pracujące dziecka niepełnosprawnego.....
Bo dochód przekracza...Zostajemy z tym 156 zł.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5791
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2016-02-02, 14:40   

U nas też przekracza....
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2016-02-02, 20:21   

Wychodzi na to, że lepiej nie pracować ;/ . Świadczenie pielęgnacyjne plus te 500zł razy liczba dzieci będzie wyższe niż wynagrodzenie za pracę.

Mnie już nie dotyczy. Nie mam "dzieci" :roll:
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
BeataS 
nawijacz
mama Kasi i Marysi


Wiek: 51
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 618
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2016-02-03, 09:03   

Jak zwykle matki pracujące zostaną "ukarane" za to że pracują :-x
_________________
mama Kasi lat 16 i Marysi z ZD (18.08.2008 r.)
 
 
lenas01 
gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 298
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: 2016-02-03, 11:25   

Oj tam, oj tam, osobiście nie znam zwyczajnej rodziny, która dostanie te pieniądze...Mój syn studiuje, ale jest pełnoletni, więc się nie liczy, mąż ma emeryturę, doliczą moje świadczenia, podzielą na trzy i nic z tego. Tu akurat fakt, że nie pracuję nie działa dla nas pozytywnie, podobnie jest z zasiłkiem rodzinnym, też nam się nie należy, choć moje dzieci nie są z Marsa, a mieszkają w Polsce i są jej obywatelami. A pamiętam, jak krzyczeli o 500 zł, dla każdego dziecka! A właściwie, to pomyliłam się, znam rodzinę, która dostanie te pieniądze-oboje pracują i zarabiają średnio 5000 zł miesięcznie, no i mają troje dzieci, przyda im się na wakacyjny wyjazd za granicę, bo zwykle tam spędzają wakacje.
Wcześniej nie mogłam się pogodzić z faktem , że muszę odejść z pracy, ale teraz wcale nie żałuję.Pozdrawiam.
_________________
Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi.
Anna mama Lenki z zD ur.13.01.2010: Jakuba-mgr inżyniera mechatroniki i babcia małej Mai.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16916
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-04, 00:39   

Ja mam dużo dzieci i zawsze omijają mnie dodatki. Maks nie dostał becikowego bo urodził się pół roku za wcześnie. Zresztą mam w nosie takie datki. Niech dadzą ludziom dobrze zarobić, a młodym pracę . Tylko jedno moje dziecko pracuje i to za granicą. Reszta na garnuszku rodziców. :]
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-04, 10:26   

Ja znam zwyczajną rodzinę - mnie się te pieniądze należą, choć ich bardzo nie potrzebuję. Ale już wiem, do kogo I w jakiej formie je redystrybuuję. Znam taka rodzinę, bieda aż piszczy, ale jedno dziecko (drugie zginęło tragicznie) I zero perspektyw na pracę dla obojga rodziców. Dochód przekroczony o symboliczne 2 zł na osobę w rodzinie, bo matka hakuje w hospicjum.

Wkurza mnie totalnie cały ten populistyczny, nieprzemyślany, niesprawiedliwy I obciążający budżet program.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9703
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-02-04, 11:42   

Margola napisał/a:

Wkurza mnie totalnie cały ten populistyczny, nieprzemyślany, niesprawiedliwy I obciążający budżet program.


Co obciazajacy? Jaki budzet? Pieniadze tak czy siak by sie znalazly. Jakby nie byly wydane tu, to wydadza je gdzie indziej.

Ale fakt jest niesprawiedliwy.

Pieniadze powinny byc na kazde dziecko, bez wzgledu na dochody.
Jak na razie to rzeczywiscie bedzie z nich kozystac patologia i osoby bogate. A te po srodku jak zwykle nic.

Ale to dobrze, wiecej osob zastanowi sie czy nie lepiej bedzie siedziec w domu na zasilkach i jak mops zaplaci rachunki, niz zapierdzielac za 1800 zl po 12 h.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-02-04, 20:10   

Iguś a rozwiń dlaczego bogate na tym skorzystają?
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9703
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-02-04, 21:36   

Źle to ujęłam. Ja nie mam nic przeciwko temu, ze bogate skorzystają. Ja tylko pisze, ze zazwyczaj w Polsce to dostaje się jakaś pomoc będąc zupełnie biednym (bo ten próg dochodowy jest śmieszny). Już się nie rozwodzę, czy ta bieda wynika z pijaństwa czy z niezaradności. Albo zaradnym bogatym :) z większą ilością dzieci. Oczywiście w przypadku 500+
Totalnie nie dba się o rodziny tzw. po środku. Matka pracuje, ojciec pracuje, starcza od pierwszego do pierwszego. Dziecko nie ma na wycieczkę, na plecak, fajne buty, bo tych pieniędzy po prostu nie ma w domu. Ale próg dochodowy przekroczony.

Moim zdaniem albo dawać każdemu i na każde dziecko, albo ustalić górną granicę dochodu skoro jest ustalona dolna.

Dla mnie robienie dolnej granicy w przypadku posiadania dziecka niepełnosprawnego czy posiadania tylko jednego dziecka w rodzinie niepełnej, czy jednego dziecka w rodzinie pracującej w "biedronce" to chu...wo przy jednoczesnym wypłacanie pieniędzy rodzinie, która ma na jednego członka dajmy na to 4 tys.

Każdemu po tyle samo na każde.

P.S.

A do tego robienia wyżu to nie przyczynia się rodziny, które nie decydują się na jedno dziecko? A nie chcą na przykład dwóch? Zostaje na tym, że nie mają żadnego. I pewnie będzie więcej tzw. "rozwodów" przy jednym dziecku w domu. Sama bym się "rozwiodła" dla 500 zł miesięcznie.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
aga20aga 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 26 Sty 2016
Posty: 184
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-02-04, 22:28   

Tu się z Tobą zgadzam, nie powinno być progów w przypadku dzieci niepełnosprawnych
_________________
Agnieszka mama Adasia z ZD (ur. 15.06.2010) i Oleńki (ur. 12.06.2015)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9703
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-02-04, 22:38   

W przypadku wszystkich dzieci!
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2555
Wysłany: 2016-02-04, 22:55   

Moim zdaniem właśnie bogate rodziny skorzystają najbardziej, bo np. założą konto dziecku i przez kilka, kilkanaście lat nazbierają na ładną wyprawkę na start w dorosłość. A w biedniejszych rodzinach wszystko na bieżąco będzie wydawane, bo to nie jest astronomiczna suma. Ja się cieszę, że będzie ten program, bo znam jedna rodzinę z czwórka dzieci, której te pieniądze na pewno się przydadzą i będą dobrze wydane. Już się przyzwyczaiłam, że tym "pośrodku" to nic się nie należy i pogodziłam się bo starcza na życie. Żeby tylko nie zabierali nic i żeby praca była. Złośći mnie natomiast, że większość przedszkoli, które obeszłam, oferuje tylko 5-6 godzin mojemu dziecku o ile w ogóle, to może nie być miejsc dla 3-latków Jak się jest " słoikiem" i dziecko nie ma dziadków, to kiepsko może być z powrotem do pracy. Chyba będę siedzieć na wychowawczym do 18-tego roku życia Krzysia a potem pójdę na emeryturę i koniec końców zostaniemy z Krzysiem stałymi bywalcami MOPSU ;-)
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu