FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Światowy Dzień Zespołu Downa w Jeleniej Górze
Autor Wiadomość
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-02, 21:22   

Z uwagi na to, że w tym roku 21 marca wypada Wielki Piątek musieliśmy nieco zmienić program tegorocznych obchodów 3 WDSD.

Główna uroczystość będzie miała miejsce w dniu 30 marca (niedziela) o godz. 16:00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze przy ul. Bankowej 28/30.

Szczegóły niebawem.

_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-21, 17:34   

21 marca 2008 roku na całym świecie po raz trzeci rozpoczną się obchody Światowego Dnia Zespołu Downa, ustanowionego przez ESDA w 2005 r.
Po raz drugi w światowe obchody włączyło się Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Zapraszamy w niedzielę,
30 marca 2008 r. o godz. 16:00
do sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury
przy ul. Bankowej 28/30


Program obchodów 3 WDSD w Jeleniej Górze:
godz. 16:00 - koncerty i aukcja w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury
w programie:
- koncert Magdy Łazar z zespołem,
- występ grupy teatralnej „IMPRESJA” z Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Opiekuńczych w Jeleniej Górze,
- aukcja na rzecz Stowarzyszenia,
- koncert duetu Anna Kosa i Marcin Sweklej
- koncert zespołu Czerwony Tulipan.


Część artystyczna poprzedzona będzie informacją o obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa na świecie oraz o działalności Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, jego celach i misji. W tym dniu będą także kolportowane materiały przybliżające społeczeństwu istotę zespołu Downa i działalność Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

zobacz oficjalny plakat.

(po otwarciu można go powiększyć)

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w naszych obchodach 3 WDSD w Jeleniej Górze.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
  
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-26, 07:13   

Napisaliśmy krótką informację o naszych obchodach na potrzeby oficjalnej strony WDSD.
Właściciele jednej z jeleniogórskich szkół języka angielskiego nieodpłatnie dokonali tłumaczenia i dzięki temu mamy informację, która dotrze do wielu, wielu osób.


Na oficjalnej stronie World Down Syndrome Day w zakładce "Program" zamieszczona jest dwujęzyczna informacja o obchodach w Jeleniej Górze:
po polsku
po angielsku

Szkoda tylko, że jako poster zamiast naszego plakatu wstawili baner z nowym logo Stowarzyszenia. Muszę dosłać plakat (podałem w mailu tylko link, a baner był w załączniku), może jeszcze podmienią.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz zapraszam w niedzielę, 30 marca na nasze obchody.
Ale wiadomość poszła w świat.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-26, 17:07   

Już poprawili.
Rano przesłałem plakat i już po kliknięciu pojawia się nie baner, tylko oficjalny plakat obchodów. Bardzo ładnie nasza impreza zapowiedziana została w "Nowinach Jeleniogórskich, treść wstawię w odpowiednim wątku.
~~~~~~

Już wstawiłem, zapraszam tutaj :-)
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
asia14 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 1057
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-31, 00:19   

Janusz GRATULACJE za organizację tegorocznego spotkania z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. :brawo:
Prezes w roli glownej


Muszę przyznać, że wzruszylam się. Muzyka była przepiękna a do tego występy dzieci to strzał w dziesiątkę. Z wielkim sentymentem obejrzałam występ Piotrka, Kingi i Martyny .... dlatego ze pamietam ich jako male dzieci 4, 5 letnie a teraz sa wielcy wystepujac przed taka duza publicznoscia

_________________
Nie oglądaj się za siebie bo tylko przed tobą jest coś ciekawego i marzenia

Julia 29.12.1999r.
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-03-31, 01:20   

Gratulacje!
Może coś się zacznei zmieniać naprawdę na lepsze, nie będzie jedynie poprawności politycznej!
Brawo, Janusz!
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-31, 09:32   

A nie macie więcej zdjęć?

Janusz to rzeczywiście wielki prezes jak i całe przedsięwzięcie! :brawo:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-04-01, 04:17   

Coś im się na tej stronie pokićkało - pod nazwą Stowarzyszenia z Jeleniej Góry są wpisy i białostockiej organizacji :)

No i w ten sposób zostaliśmy oddziałem??? czy zostaliśmy już połączeni, jeszcze przed konferencją warszawską? :-D
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-04-02, 09:55   

Właśnie widzę, zamiast pod naszym wstawili Białystok w środek, między tytuł, a nasz tekst.

Relacja z naszych obchodów będzie, tylko mam bardzo dużo innych zajęć, mam trochę zdjęć, postaram się jak najprędzej coś więcej pokazać.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-07-24, 10:25   

Na naszej stronie internetowej dostępna jest galeria zdjęć z jeleniogórskich obchodów 3 Światowego Dnia Zespołu Downa.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
  
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-01-28, 21:00   

W tym roku obchody 4 Światowego Dnia Zespołu Downa rozpoczniemy już w lutym.

Planowany program obchodów:


25 lutego 2009 r. godz. 18:00

Wystawa "Listy do Syna"
fotografie – Chris Niedenthal
teksty – Wioletta Mikusek
Wystawa prezentowana będzie w Galerii Muflon Miejskiego Domu Kultury MUFLON w Jeleniej Górze Sobieszowie w dniach 25.02. - 15.03.2009 r.

21 marca 2009 r. godz. 17:00
Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

- program teatralny dla dzieci - wyst. aktorzy teatru MASKA w Jeleniej Górze,
- występ grupy teatralnej IMPRESJA z Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Opiekuńczych w Jeleniej Górze,
- aukcja przedmiotów na rzecz Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa (prowadzenie Krzysztof Langer),
- koncert Tadeusza Woźniaka z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Więcej szczegółów wkrótce.

Przed chwilą otrzymałem informację o objęciu patronatem medialnym naszych obchodów przez TVP Wrocław.

Honorowy patronat nad wystawą "Listy do syna" objął poseł ziemi jeleniogórskiej P. Marcin Zawiła, czekamy na potwierdzenie patronatu honorowego nad całością obchodów przez gospodarza Jeleniej Góry - Pana Prezydenta Marka Obrębalskiego.

Mam też do korekty plakat wystawy, chyba przejdzie z minimalną ingerencją w tekst, bo projekt jest świetny.

Obecność na wernisażu zapowiedzieli i potwierdzili autorzy wystawy Chris Niedenthal i Wioletta Mikusek.

Jak będzie wszystko zatwierdzone (plakaty, patronat itp.), to umieszczę w Necie, także na stronie wdsd.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16917
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-28, 23:12   

Januszu u Was to się dzieje. Jak będziemy uciekać z W-wy to w Wasze rejony!!!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-09, 20:27   

Informacja o tegorocznych obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa w Jeleniej Górze jest już na naszej stronie internetowej w zakładce "Aktualności".
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
  
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-10, 20:01   

Informacja w formie zaproszenia na wystawę "Listy do syna" opublikowana została na stronach portalu ngo Tutaj.

W załącznikach graficznych powinno znaleźć się też logo Stowarzyszenia Bardziej KOCHANI, ale w chwili przesyłania publikacji jeszcze go nie miałem, a okazuje się, że uzupełnić nie można.
Jeszcze będę próbował telefonicznie poprosić w ngo, byłoby elegancko wobec głównego inicjatora wystawy.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-24, 09:33   

A tak wygląda plakat wystawy "Listy do syna".
(format pdf)

Trzymajcie kciuki, to już jutro :-)
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu