FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Duży odstęp miedzy paluchem a drugim palcem u jednej stópki.
Autor Wiadomość
Kasia7911
milczek

Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-10-25, 07:44   Duży odstęp miedzy paluchem a drugim palcem u jednej stópki.

Dzień dobry,

Jestem w 20 tygodniu ciąży, wczoraj miałam robione usg połówkowe. Wszystkie wyniki są bardzo dobre, tym niemniej u mojego synka u jednej stópki jest odstęp miedzy paluchem a drugim paluszkiem. Na początku w ogóle się tym nie przejełam, ale zaczełam googlowac :-? i przeczytałam że dzieci z ZD często mają właśnie takie stópki. Mam w związku z tym pytanie:
-czy ten odstęp między paluszkami musi występowac u obu stópek?tzn. czy wasze dzieci mają takie coś u obu stópek czy też u jednej?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi
Kasia
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-10-25, 09:47   

Witaj Kasiu o cechach zewnętrznych naszych dzieci możesz przeczytać tutaj

Jeżeli chcesz z nami zostać to zapraszamy Cię do Czas się przedstawić
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2008-10-25, 18:07   

Nie przejmuj się! ja też mam takie palce u stóp i zespołu nie posiadam :-)
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Kasia7911
milczek

Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-10-25, 21:25   

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :-) Przeczytałam całe forum i doszłam do wniosku, że wasze dzieci są...z nieba ;-)
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2008-10-25, 22:59   

eeeeee, tam... zaraz tam z nieba... fajne dzieciaki ale mają swoje momenty ;-)
Nie, no, całego forum to chyba nie przeczytałaś :-)
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-10-26, 00:50   

Witaj Kasiu
z nieba to moj na pewno nie ejst raczej z drugiej jaskini.. :lol:
Z tym palcem to moze byc jedna z cech..ale nie musi..moje dziecie nie ma i niemialo....
Niezamartwial sie na zapas.. to pewnie taka uroda maluszka.
Ps mamagu a masz pewnosc ;-) co tam siedzi.... :lol:
Moze to oznaka trolostwa :?:
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-26, 21:40   

Kaśka wystąpienie tej jednej cechy nic nie znaczy :tak:

Pamiętam u mnie na USG połówkowym ginka właśnie powiedziała o odstającym paluszku (stopie sandałowej), ale zaznaczyła też, że gdybym nie miała kariotypu i stwierdzonego już zespołu Downa u dziecka - w życiu by mi nie powiedziała, że widzi stopę sandałową. Po prostu maluch mógł tak sobie ułożyć stopę i tyle.

A Ty widzisz co zrobiłaś ;-) Wpisałaś w google i wylądowałaś na forum dotyczącym zespołu Downa :okular: Na podstawie zaobserwowanego odstającego paluszka! ;-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2008-10-26, 23:19   

Oj, Kabatko, a może to była jedna z lepszych rzeczy , które Kasia prze Google znalazła?
Przeczytała sporo i poniesie te wiedzę w świat i może trochę głupot o zD odczaruje? :-)
pozdrawiam serdecznie - ja, głupio wygladająca w sandałkach. :-D
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-10-26, 23:29   

Mamagugu a po co zandalki nosisz same japonki kupuj... :lol:

Ja w polamanej stopie mam tak ostajacy paluch...ale spoko.....
Jedna cecha to malo na potwierdzenie zd...
Bo Margola by tez tu musiala ogloscic ze na ZD??
 
 
Kasia7911
milczek

Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-13, 18:10   

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jestem zmartwiona, w poniedziałek bądź we wtorek mam amniopunkcję na Kasprzaka w Warszawie :cry: Boję się o moją żabeczkę :cry:
W skrócie tylko napiszę iż:
-w piątek 24 października miałam pierwsze usg połówkowe, na którym lekarz zauważył jeden odstający paluszek. Tak jak wcześniej pisałam nie przejełam się tym dopóki w domu nie dorwałam się do googla :] Od razu telefon do lekarza, który zdziwiony nie słyszał aby to był objaw ZD :wow:
-w sobotę zadzwoniłam do słynnego dr Dudarewicza i umówiłam się z nim na 30 na drugie usg połówkowe
-na tymże usg doktor zauważył, iż w obu stópkach paluszki odstają i uspokoił że to prawdopodobnie nic wielkiego. Stwierdził że synek jest śliczny :-D i ma dosyc duże uszka :] (pewnie po mamuni :] ) Zwrócił też uwagę że mam dosyc dużo wód płodowych - AFI 19
-3 listopada w poniedziałek zadzwoniłam do swojego lekarza i powiedziałam o tych wodach płodowych(paluszkami w sumie już się nie przejmowałam). Pan doktor zamarł przy słuchawce i kazała przyjśc we wtorek :]
-4 listopada poszłam do gina, zmierzył ilośc wód płodowych - AFI 17 i tak przy okazji stwierdził że przewertował dużo książek i o odstających paluchach jako słabym markerze ZD nic nie znalazł :wow: Tym niemniej zaprosił w piątek na kolejne usg połówkowe - że musi jeszcze raz przyjrzec się dziecku tym razem dokładniej :wow:
-w czwartek wieczorem telefon od Pana docia, że gdzieś tam znalazł iż wielowodzie i ten odstający palec mogą wskazywac na Zespół Edwardsa(o ZD nie wspominał). Ja oczywiście w ryk od razu telefon do Dudarewicza, który mnie uspokoił iż ZE wyklucza w 100%, ZD to bardzo małe prawdopodobieństwo
-w piątek na tym 3 już usg połówkowym docio nic nowego nie znalazł, zauważył jedynie że u dwóch stópek paluchy odstają :] i powtarzał że to sandal gap - już nie chciało mi się mówic że WIEM :] aha napisał jeszcze na wyniku zmiany w łożysku, a na moje pytanie co to za zmiany stwierdził, że to może byc tyle powodów... :] Tak czy siak stwierdził że po długim weekendzie będę miała usg(4) na Kasprzaka i byc może amniopunkcję. O ZE nic nie mówił :] skupiał się bardziej na ZD
Coraz częściej myślę że mam lekarza idiotę :]
No i martwię się bardzo, chociaż żabcia mi nie daje bo jak płaczę to bębni piętami w brzuch :okular:
Ja wiem że dziecko z zespołem Downa to nie jest tragedia, ale martwię się o zdrowie mojego Fifka :-(
 
 
Kasia7911
milczek

Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-13, 18:11   

Jeszcze zapomniałam dopisac że wielowodzia przy AFI 17-19 to chyba nie ma...Co nie? :-(
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3753
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2008-11-13, 19:32   

Trzymamy kciuki za badanie :spoko: :spoko: :spoko: oby było OK :tak: i napisz potem jakie były wyniki.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu