FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnusy w Kościerzynie/pomorskie
Autor Wiadomość
Emilia 
mruczek
Mamusia

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Kwi 2008
Posty: 78
Skąd: Miastko - pomorskie
Wysłany: 2008-04-27, 08:52   Turnusy w Kościerzynie/pomorskie

25 maja 2008 r wyjeżdżamy z Michałkiem na turnus do Kościerzyny. Byliśmy tam już w roku ubiegłym i bardzo nam się tam podobało.Lekarze i rehabilitanci kompetentni, dokładni, uprzejmi.Spotkałam tam panią, która jezdzi po całym kraju w poszukiwaniu odpowiedniego ośrodka tego typu dla swojego syna.Zapytałam ją jak ona ocenia Kościerzynę na tle innych(bo naprawdę była w wielu takich miejscach) i odpowiedziała, że
jest tu bardzo dobrze, a najbardziej była zachwycona podejściem ludzi tu pracujących do Areczka,bo przecież sprzęt jest wszędzie taki sam. Nasze dziecko przebywa na oddziale bezpłatnie, my jako opiekunowie ponosimy koszty:opłata za dobę pobytu ok.11 zł dodatkowo musimy się sami wyżywić,co nie stanowi żadnego problemu, bo wszystko jest
na miejscu.Terminy ustala się telefonicznie z p.doktor E. Wiercińską.Potrzebne jest nam skierowanie - może być od lekarza rodzinnego.Polecam Wam wszystkim Kościerzynę.Relacje z turnusu zdam w czerwcu. Jeśli macie pytania to chętnie odpowiem w miarę możliwości. Służba zdrowia w naszym kraju mnie też przyprawia o ból głowy ale tam na przywitanie robi się komplet badań, w razie potrzeby wszystkie konsultacje... Raj medyczny...[/list]
_________________
Emilia-mama czterech smyków : Norberta(13),Macieja(9),Arusia(prawie 8)i Michałka z zD(5)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-04-27, 12:23   

Czy masz na myśli ----> SZpital Specjalistyczny w Kościerzynie ?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
  
 
 
Emilia 
mruczek
Mamusia

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Kwi 2008
Posty: 78
Skąd: Miastko - pomorskie
Wysłany: 2008-04-27, 14:22   

Tak, Szpital Specjalistyczny w samym środku Kaszebów a właściwie w ich stolicy :lol:
_________________
Emilia-mama czterech smyków : Norberta(13),Macieja(9),Arusia(prawie 8)i Michałka z zD(5)
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2008-04-28, 05:24   

Byłam tam z Alą. Jadąc do Kościerzyny (jeśli nic się tam nie zmieniło) trzeba nastawić się na typowo szpitalne warunki. Zero prywatności. Przeszklone ściany - tylko niektóre sale mają zasłony na nich, przeszklone drzwi, nie zamykane pokoje, na całym oddziale dwie niezamykane łazienki, telewizory na pieniądze. Zdarza się, że w sali mieszkają dwie mamy z dziećmi. Na oddziale obowiązuje zakaz używania sprzętu elektrycznego i picia gorących napoi poza miejscem do tego wyznaczonym. W pokojach nie wolno np. parzyć i pić herbatę, używać żelazka. Zakaz jest rygorystycznie przestrzegany. (Kiedyś na oddziale jedna z matek poparzyła nie swoje dziecko. Były to rozległe oparzenia I stopnia.) Jadąc na trzy tygodnie trzeba zabrać taką ilość rzeczy, by nie prać, ponieważ nie ma gdzie suszyć.
Kiedy tam byłam przyjechała rodzina z Warszawy. Przerażeni warunkami wynajęli pokój w mieście i dochodzili na rehabilitację, która rzeczywiście jest na bardzo wysokim poziomie. Personel wspaniały.
 
 
Emilia 
mruczek
Mamusia

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Kwi 2008
Posty: 78
Skąd: Miastko - pomorskie
Wysłany: 2008-04-28, 07:58   

To w końcu jest szpital a pewne zakazy mają jak zauważyłaś swoje podstawy, zresztą jest tam ogólnie dostępna jadalnio - świetlica, można tam parzyć gorącą herbatkę ile dusza zapragnie a i telewizja jest tam darmowa. Warunki rzeczywiście szpitalne, teraz można wyjeżdżać do domu na weekend.Na terenie szpitala jest również restauracja, kawiarenka,
apteka, optyk, sklep medyczny,bankomat, kiosk, sklepik, palarnia a nawet fryzjer... Pomimo tego zapachu szpitalnego i rzeczywiście przeszklonych salek, bardzo mi się tam podobało może ze względu na personel i ich umiejętności. Pranie robiłam w weekendy w domu a mieszkam w odległości ok.100 km od tego miejsca.
_________________
Emilia-mama czterech smyków : Norberta(13),Macieja(9),Arusia(prawie 8)i Michałka z zD(5)
 
 
Emilia 
mruczek
Mamusia

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Kwi 2008
Posty: 78
Skąd: Miastko - pomorskie
Wysłany: 2008-05-29, 23:38   

Z powodu infekcji turnus odroczony... a tak długo czekaliśmy! Nowy termin nieznany
:-x Właśnie taka zła jestem...
_________________
Emilia-mama czterech smyków : Norberta(13),Macieja(9),Arusia(prawie 8)i Michałka z zD(5)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu