FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenie Makaton - dla rodziców
Autor Wiadomość
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-05-01, 21:28   

Natka, może zorganizujcie w większym mieście, koło którego znajduje się Myszków. Gdzieś, gdzie jest Szkoła Specjalna, OERW, PWI, gdzie specjaliści skorzystaliby z takiego szkolenia, a rodzice mogli się dopisać :spoko:
Znajdź jakąś szkołę specjalną w większym mieście niedaleko Myszkowa i tam zaproponuj zorganizowanie szkolenia :tak:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
natka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 23 Lis 2008
Posty: 413
Skąd: Myszków
Wysłany: 2011-05-02, 11:30   

W Częstochowie będzie szkolenie 3-4 czerwiec ale niestety nie udało mi się załapać na nie.
Kurs organizował Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla swoich nauczycieli i rodziców, były wolne 2 miejsca.Niestety mimo pilnowania od 7 rano strony nie załapałam się :-(
Strona była aktywna może 2 minuty.
Dlatego pomyślałam o zorganizowaniu u nas ,niedaleko jest Zawiercie może byli by chętni.

No cóż, za radę dziękuję ,muszę się rozejrzeć ,może rzeczywiście kolejny kurs w Częstochowie :-?
_________________
Mama Natalci ZD (05.07.2007) i Dominika (1997)
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-05-07, 22:28   

Natka, napisałam prv :-) idź czytać :roll:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2011-05-07, 22:47   

Natka napisz do pani Bogusi (dla zakątkowiczów zawsze miejsce znajdzie) która jest na forum :arrow: tutaj możesz wysłać pv i e-maila.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
pszczóła 
gaduła


Wiek: 37
Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 212
Skąd: Elbląg/Gdańsk
Wysłany: 2011-05-26, 22:31   

Czy ktoś z Trójmiasta wybiera się może na Makaton - szkolenie I st., które odbywa się w Gdańsku w dniach 10-11 czerwca? Wybieram się na to szkolenie i z chęcią poznam kogoś z Zakątkowych Rodziców ;-)

Chciałabym jeszcze spytać użytkowników tej metody - co sądzicie na temat Makatonu?
W swojej pracy jak do tej pory spotkałam się z książkami komunikacyjnymi (ze zdjęciami, piktogramami), językiem migowym, komunikatorami elektronicznymi, ale jakoś żadne z moich podopiecznych dzieci nie używało tej metody komunikacji :-) a jestem jej bardzo ciekawa. Między innymi dlatego wybieram się na szkolenie, no i żeby móc świadomie wybierać albo świadomie odrzucać różne metody pracy i komunikacji :-)
_________________
"Bo ja jestem Puk koleżka
We mnie wielka radość mieszka"

W. Shakespeare, "Sen Nocy Letniej" - Pieśń Puka
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-05-26, 23:17   

pszczóła napisał/a:

Chciałabym jeszcze spytać użytkowników tej metody - co sądzicie na temat Makatonu?


Może -----> tutaj znajdziesz odpowiedź :-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
pszczóła 
gaduła


Wiek: 37
Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 212
Skąd: Elbląg/Gdańsk
Wysłany: 2011-05-26, 23:20   

Bardzo dziękuję :-D
_________________
"Bo ja jestem Puk koleżka
We mnie wielka radość mieszka"

W. Shakespeare, "Sen Nocy Letniej" - Pieśń Puka
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2011-09-16, 23:14   

Czy ktoś z Was zna gesty: komputer i oglądać bajkę?
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5793
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2011-09-16, 23:32   

Iwonko, bajka to jest ..... jak to opisać...... prawą ręką kręcisz loki (jak "lalka") ale do góry.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2011-09-16, 23:38   

Aniu, aleś Ty pilna uczennica! Serdeczne dzięki!
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5793
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2011-09-16, 23:40   

Iwona K napisał/a:
Aniu, aleś Ty pilna uczennica! Serdeczne dzięki!

Sama kiedyś potrzebowałam dla Piotrka i pani Lena z Bardziej Kochanych mi podpowiedziała. Bo w materiałach z I stopnia, nie ma tych gestów.
Do "komputera" jeszcze nie doszłam, bo i Piotrek jeszcze dłuuugo do niego będzie szedł :lol:
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Bogusława
mruczek

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 61
Wysłany: 2011-09-30, 13:23   szkolenia z Makatonu i program z animacją gestów Makatonu

Witam wszystkich bardzo serdecznie ! jeśli ktoś z rodziców jest zainteresowany dołączeniem się do grupy szkoleniwej z Makatonu (niestety na razie nie ma grupy typowej dla nas - osob mocno ukirunkowanych na zespół Downa, ale szkoelnia są dla wszystkich - na nich jest rowniez treść o naszych dzieciaczkach) do dowolnego miasta, to serdecznie (i pilnie) proszę o kontakt! listy zapełniaja sie błyskawicznie, ale Zakątkowi Rodzice jak i dzieci są wyjątkowi - zawsze cos wcześniej (miejsc) sie znajdzie. Niestety później gdy listy sie zapełnią juz nie. Podczas wakacji ukończyłam program z animacją (chłopczyk o imieniu Antek) polskich gestów Makatonu i mam nadzieję - juz tylko dogrywam lektora - że za 2-3 tygodnie będzie już dostępny. Jest tam wiele pomocnych pojęć (rowniez komputer - gest obu rąk jak kalwiatura pianiana, ale krótszy ruch - obecnie książki z gestami w sklepiku są dostępne dla wszystkich) jak i pojęć dla maluszkow, ktore powstały dzięki Zakątkowym rodzicom na jednym z pierwszych naszych szkoleń w Warszawie - tam gdzie było przepryszne ciastko! (jako znak rozpoznawczy) organizowaly go Groszki. Po przeczytaniu roznych uwagach o Makatonie jeszcze raz tylko serdecnzie zaznaczam, ze Polski Makaton jest zupelnie inny w gestach niż angielski nie uczmy naszych dzieci ang. znaków, bo w polskich placowkach są polskie gesty. tak jak inni rodzice to akcentują - Makaton jest zawsze z mową !!!! zawzse nawet jeśli dziecko jest niesłyszące. CHodzi w nim o mowę i o rozumienie nowych pojęć ! dziecko moze nie wykonywać gestow, ale szybciej uczy sie nowych pojęć gdyz oprócz ich nazwy widzi jego obraz, gdy pojawi sie mowa (cały czas rehabilitowana) wówczas dziecko szybciej nauczy sie tych pojęc bo już je ma w umyśle tylko dany gest musi zastąpić pojawijącym sie słowem. Więcej o tym jest w rozdziale książki o Wspomaganiu rozwoju dzieci - teoria i praktyka. Zatem zapraszam serdecznie na szkolenie osoby zainteresowane ! :papa: ps. Jeśli ktoś posiada zdjęcia dzieci wykonujaych gest to serdcnzie zaproszam do wyslania ich do mnie. Umieszczę je w ksiazce - na razie je caly czas zbieram. Tym co przysłali bardzo dziekuje !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu