FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kwalifikacja do operacji na Litewskiej, W-wa
Autor Wiadomość
Aksa78 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 371
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2012-02-03, 12:24   

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w czasie pobytu w szpitalu można poprosić o konsultacje, np. endokrynologa, gastrologa i neurologa? Bardzo by nam to ułatwiło życie, jakby dało się to załatwić za jednym zamachem.
_________________
Asia, mama Zochy (27.11.2009) i Uli z ZD (08.01.2012) oraz Aniołka (11 tc)
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2012-02-03, 13:05   

Pewnie można ale chyba bardziej wiarygodne informacje otrzymasz od lekarzy już na miejscu. Co Ci da ta wiedza teraz? ;-)
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5862
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2012-02-03, 13:25   

Asia, z całą pewnością możesz :tak:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Aksa78 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 371
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2012-02-04, 11:48   

Niby ta informacja nic mi nie da, ale chciałam wiedzieć, czy wogóle warto zaczynać ten temat :)
Dziękuję za odpowiedzi.
_________________
Asia, mama Zochy (27.11.2009) i Uli z ZD (08.01.2012) oraz Aniołka (11 tc)
 
 
aga75 
nawijacz


Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 585
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-02-08, 23:52   

Warto :tak:

Nas prowadziła dr Agnieszka Tomik. Też możecie do niej trafić, bo pod jej opiekę szły wszystkie najmniejsze dzieciaczki. Ja byłam bardzo zadowolona. I choć na operacje zdecydowałam się w CZD, jestem jej bardzo wdzięczna.
Choć kobieta jest specyficzna :roll: . Raczej sucha i konkretna, nie rozczula się, mówi jak jest i nie owija w bawełnę. Pamiętam moje pierwsze wrażenie "Boże, jakaś wydra nam się trafiła" :lol: Ale zleciła nam wszystkie konieczne badania - nie ograniczając się tylko do kardiologicznych. Cierpliwie wysłuchiwała moich obaw . Widziała, że jesteśmy mocno zagubieni w tych pierwszych tygodniach. Ja się panicznie bałam, że Michała za chwilę wezmą na stół operacyjny. Wyrysowała nam na kartce, o co chodzi z Michałowym VSD, gdzie jest dziura, dlaczego przeszkadza i dlaczego nie można za długo zwlekać z operacją. Ale też żartowała, żebym się uspokoiła, że nie tak łatwo wkręcić się w kolejkę oczekujących na operację. Obserwowałam ją przez kilka naszych kolejnych pobytów szpitalnych - budzi zaufanie swoją wiedzą, opanowaniem, konkretnym podejściem do spraw.
Choć nie oszukujmy się - to normalny polski szpital, musisz mieć oczy wokół głowy i orientować się jakie zabiegi siostry mają wykonać Twojej Uli i JAK to robią.
Jest tam też taki dobry zwyczaj ( a może był, nie wiem), że na głównym obchodzie, kiedy każde dziecko konsultuje Kierownik Oddziału, wszyscy rodzice wychodzą z sali - zostaje 1 mama, z która omawiany jest stan zdrowia jej dziecka. A potem kolejno - zmiana. Można o wszystko zapytać. Daje to jakieś minimum prywatności w tych warunkach jakie panują na oddziale. Nie spotkałam się z tym, żeby trąbiono na całą salę, co komu jest.

Upierdliwe są za to pielgrzymki studentów - to szpital kliniczny. Michał zawsze odgrywał rolę "wzorowego VSD w zespole Downa". Uwielbiał to :roll: . Rozkładał się bez koszulki jak naleśnik i pozwalał smyrać po brzuszku i klatce. Narcyz.

Życzę Wam życzliwego towarzystwa w sali. Przygotuj się, że może to być tydzień, zwykle z weekendem (pieniążki z NFZ za każdy dzień pobytu dziecka ważna rzecz). Ale szybko minie a Wy się uspokoicie, dużo dowiecie o zdrowiu Malutkiej.

I buziaki dla Uli.
 
 
Aksa78 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 371
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2012-02-09, 11:03   

Dziękuję. Skoro tak, to spróbujemy załatwić jak najwięcej badań dodatkowych.
_________________
Asia, mama Zochy (27.11.2009) i Uli z ZD (08.01.2012) oraz Aniołka (11 tc)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu