FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Niepełnosprawność sprzężona a edukacja
Autor Wiadomość
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-09-16, 13:27   

Dzięki.
To raczej trudno będzie mi to załatwić.
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-09-16, 13:27   

Nie poddawaj się. Spróbuj.
W ostateczności media Ci pomogą ;-)
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-09-16, 13:28   

Spróbuję. :-)
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-09-16, 13:48   

Ja siedzę ostatnio w tym temacie "od kuchni" i niestety czarno to widzę :-( Rozmawiałam z naszą skarbnik w Gminie i jest tak, jak pisze boszka, że subwencja idzie z Gminy za dzieckiem w wysokości takiej jak powinno być, a potem trafia do wspólnego wora w Gminie, gdzie dziecko do szkoły chodzi i to od "widzimisię" samorządu zależy ile fizycznie pieniędzy szkoła na dziecko dostanie :cry:
W miasteczku obok dyrektorka przedszkola co roku wykłóca się o większe pieniądze na dzieci niepełnosprawne, mimo, że orzeczenie o kształceniu specjalnym mają. Zostaje chyba tylko walczyć pisemnie jak Ela, ale nie wiem, czy to nie jest walka z wiatrakami :cry:
Dla mnie to wygląda jak najzwyklejsze w świecie oszustwo! Gminy sobie kosztem dzieci dziury budżetowe łatają, drogi naprawiają i pracowników szkolą... Coś mi tu nie halo!
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-09-16, 13:52   

Jak nie pomoże grzecznie to będę nagłaśniać sprawę. Już raz pani redaktor od spraw społecznych z naszej regionalnej gazety do mnie dzwoniła, wie o mojej historii, nie skorzystałm z jej propozycji, ale teraz nie będe miała skrupółów. Nauczycielce mającej niedosłyszacego syna udało się wywalczyć w ogóle integrację (przedszkole, szkołę podstawową) w naszej gminie to ja będę walczyć o lepszą rehabilitację.

Na razie czekam na odpowiedź od burmistrza i wtedy umowię się na spotkanie.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
  
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-09-16, 14:17   

Ela, to daj znać, co Ci odpisali :spoko:
Acha i jeszcze mała sugestia - zainteresuj swoją sprawą także radnych, najlepiej przewodniczącą/ego Rady Miejskiej. Znam z autopsji :spoko: U nas matki wywalczyć nie mogły czegoś z Gminą (odnośnie przedszkola), aż w końcu nam na Komisję wpadły (chyba ze 20 Ich było), wtedy dopiero się o problemie dowiedzieliśmy. I jak się okazało, że cała Rada matki poparła to i rozwiązanie od strony Burmistrza się piorunem znalazło :okular:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-09-16, 14:34   

Myślę sobie że gdyby było więcej takich mam jak Ela to więcej byłoby dla naszych dzieci. Uważam że w każdym przypadku budzącym wątpliwości, rodzic/opiekun powinien mieć możliwość i wglądu do rozliczeń na co idą pieniądze przeznaczone na jego dziecko. Często wychodzi że w przedszkolach integracyjnych z tej kasy na dziecko niepełnosprawne korzysta całe przedszkole, a sam zainteresowany zepchnięty jest do kąta.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-09-16, 14:38   

Dzięki za radę. :-) Jak tylko dostanę metryczkę to napisze to Burmistrza mój wniosek i od razu do wiadomości rady i dyrekcji przedszkola.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
aga.d 
gaduła


Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 287
Skąd: Woj.mazowieckie
Wysłany: 2011-09-16, 22:31   

My mamy opinie WWR,przyznaną przez PPP.Teraz składałam w poradni wniosek o potrzebie kszałcenia specjalnego,gdyż chciałam posłać Maje do przedszkola.Złożyłam papiery i czekałam aż przyjdzie mi data komisji.A tu :wow: przyszło mi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Jest tam napisane Zespól orzekający PPP na wnioek pani Agnieszki..... w składzie ble ble ble..... Orzeka o potrzebie kształcenia specjalnego Maja...... na czas edukacji przedszkolnej z uwagi na upośledzenie umysłowe w stopniu nieokreślonym.
No i jeszcze napisali tak -Zaleca sie kształcenie specjalne na czas edukacji przedszkolnej.Jednocześnie traci moc opinia dotycząca wczesnego wspomagania rozwoju.Czy mam rozumieć że zabrali mi WWR :?: Czy to możliwe bez żadnej komisji :-x wywiadu ,bez widzenia dziecka.A ja już zbierałam świstki żeby starać się o sprzężenie.Czy ktoś miał taką sytuacje,czy tylko u nas to możliwe :evil: My zajęcia z WWR mamy w domu przychodzą panie ze szkoły,nie chce ich stracić,widzę u Maji krok naprzód,zresztą więcej czasu pewnie spędzi chorując w domu niż w przedszkolu,jak narazie na to się zanosi.Co wy na to.......
_________________
Agnieszka mama Mai z ZD ur.(25 04 08)i Pauliny ur .(20 02 98)
 
 
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-09-17, 20:37   

Chyba nie możliwe my mamy jedno i drugie i nie ma to związku :nie: mimo że wydawane przez ten sam organ tzn. PPP
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
aga.d 
gaduła


Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 287
Skąd: Woj.mazowieckie
Wysłany: 2011-09-18, 20:14   

A jednak,dziś rozmawiałam z osobą która troszkę się oriętuje w temacie,jutro tam jade porozmawiać :-x jak nic nieda piszę odwołanie do Kuratora oświaty w Warszawie.
_________________
Agnieszka mama Mai z ZD ur.(25 04 08)i Pauliny ur .(20 02 98)
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-09-19, 10:10   

W sprawie subwencji można iść do mediów, a można też wysłać dziecko do placówki niepublicznej, która ma obowiązek całość subwencji wydać na dziecko i każdą złotówkę musi rozliczyć udowadniając, że tak właśnie wydała.
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-09-19, 10:13   

Ooo to też jest myśl. Tylko musiałbym najpierw popytać o to nasze prywatne przedszkole, które działa dopiero od września.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2011-09-19, 10:29   

Placówki prywatne faktycznie dostają całość subwencji i muszą to rozliczyć na konkretne dziecko. Natomiast subwencja oświatowa dla dzieci w szkołach publicznych na drogi nie pójdzie ale na płace pracowników w szkole już tak i to niekoniecznie tych od naszych dzieci.Rząd dał podwyżki a skądś pieniądze trza brać tu są jak na tacy beż konieczność rozliczania na osobę.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-09-19, 10:37   

Boszka - jak na płace pracowników to jeszcze nie tak źle, mi powiedziano w ministerstwie, że na naprawę dachu na przykład... :evil:

Dla placówki prywatnej to też może być "interes", bo uważam, że subwencja jest na tyle wysoka, że jak przedszkole kupi pomoce dydaktyczne, które latami będą służyć wszystkim dzieciom to i tak dobrze. Taniej jest też zwiększyć etat aktualnemu pracownikowi, żeby wspomagał dziecko, niż zatrudnić nowego (grupy też są mniej liczne niż w państwowych przedszkolach) itd.

Chciałam założyć grupę integracyjną w byłym przedszkolu Mikołaja, więc zbadałam temat starannie:)
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu