FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pogrubione wsierdzie
Autor Wiadomość
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-03-19, 09:28   Pogrubione wsierdzie

Nie znalazłam nic na tet temat, dlatego założyłam nowy-jak coś to Admin poprawi ;-)

Czy, któreś z Waszych dzieci też ma coś takiego? Byłam przedwczoraj na kontroli i korekta serca dalej ok, nadciśnienia płucnego utwalonego też raczej nie ma-uff, ale powiedział, że płytki krwi się odkładają na ściankach i przez to to wsierdzie jest pogrubione, niby te płytki krwi mogą się odrwyać i spływać do płuc czy mózgu co może spowolinić jej rozwój. Jak się pytałam czy grozi to jakoś jej życiu odrzekł, że nie, ale jak poczytałam o tym w domu to okazuje się, że może to doprowadzić do zatorów. Dał na razie Acesan (polopiryna potocznie) na rozrzedzenie krwi i kazał obserwować czy jej rozwój znacznie się poprawi, po 2 tygodniach mam dać znać wtedy zobaczymy co dalej. Dziwne dla mnie jest to że po 2 tygodniach może coś być widać, powiedział, że tak i jeśli będziemy widzieć poprawę to cały czas do końca życia będzie brała ten acesan (a co z wątrobą) a jeśli nic nie zauważymy to go mamy odstawić i tyle. A jak poczytałam o tym Acesanie to zaś tam pisze, że nie zaleca się go podawania dzieciom poniżej 12 roku bo może wywołać zespół Reye'a. Czy ktoś też miał problem z tym wsierdziem i może coś mi więcej powiedzieć.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-05-11, 11:45   

Może Admin przeniesie ten mój post do seruszkowych historii Zuzi-tak sobie teraz pomyslałam, że może niepotrzebnie nowy wątek otwierałam?

A czy, żadne z Waszych dzieci nie miało tego problemu z tym wsierdziem. Na 19.05 mamy stawic się na tomografię, zobaczą chyba czy te zatory się tworzą. Już nie wiem co o tym mysleć, czekam cierpliwie i pytaniami zaatakuję jak tam będę :-)

A może ktoś będzie wtedy w Zabrzu?
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-14, 09:11   

Beata tematyczne wątki są lepsze - bo łatwiej potem w nich odszukać potrzebnych informacji. Serduszkowe historie powstały dlatego, że zaczęły nam się mnożyć wątki: np. Kasia po operacji plus 4 podstrony: trzymamy kciuki, wracaj do domku maleńka itd. Te posty są bardzo potrzebne rodzicom, innym użytkownikom jednak nie za wiele wnoszą, poza pokazaniem naszej dużej emaptii względem każdego malucha.
Dlatego temat, który założyłaś, powinien być jak najbardziej tutaj, nie w Serduszkowych historiach.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-05-14, 09:21   

oki :spoko:
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2009-08-17, 12:58   

A ja po konsultacjach u dwóch różnych lekarzy mam mały dylemat co robić dalej? :nzastanawianie:
W czerwcu byłam z Jarkiem w szpitalu na alergologii, przy okazji miał zrobione usg serca ( echo serca) przez tego samego lekarza, który badał Zuzię beticz. Usłyszałam to samo co Beata, pogrubione wsierdzie, zalecenia : podawać przez 2 tyg. Acesan i obserwować czy jest poprawa w rozwoju i zapisać się na TK do Zabrza. Ponieważ wcześniej zapisałam się do Ligoty na echo ( zalecenie lekarza, żeby w wieku 5 lat ponownie zrobić badanie jak wygląda otwór owalny FoA , czy nie ma już przecieku) .Pojechałam w lipcu i nie mówiąc nic lekarzowi czekałam cierpliwie na wynik badania. P. doktor nie zauważyła nic niepokojącego, więc pokazałam jej wypis ze szpitala i zalecenia kardiologa. Była zdziwiona, ale jeszcze raz dokładnie przyjrzała się serduszku razem z koleżanką. Oczywiście panie nie podważyły opinii kolegi po fachu , ale uspokajały mnie mówiąc, że nie widzą nic niepokojącego i nie powinnam podawać polopiryny.
Z całej tej konsultacji zrozumiałam, że grubość wsierdzia jest różna u różnych ludzi i może być pogrubiała, ale niekoniecznie zagraża to życiu, więc nic konkretnego się z tym nie robi.
Trzeba tylko obserwować rozwój dziecka, czy się zanadto nie męczy, czy nie ma jakiś innych niepokojących objawów.
Jesteśmy już zapisani na TK i zastanawiam się teraz czy jest sens robić to badanie?
_________________
Magda- mama Jarka 12lat z ZD i Oli 16 lat
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-08-17, 14:28   

Megi zrobisz jak uważasz, z pogrubionym wsierdziem masz rację, może być różne, ale u nas po Tk wyszło że jest podwójne, beleczkowate i zatokowe, a to już nie jest normalne, bo powinno być jednolite.
Jeżeli jesteś tym faktem mocno zaniepokojona to ja bym zrobiła TK, jeśli jednak nic więcej nie budzi twoich podejrzeń i konsultowałaś to dodatkowo, to pozostaje pytanie czy poddawać dziecko narkozie. Obawiam się, że podjęcie trafnej decyzji jest trudne.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu