FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ośr. Intensywnej Reh. Dzieci "Michałkowo"w Bystrej
Autor Wiadomość
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2017-07-26, 19:08   

Serdecznie pozdrawiamy z Turnusu w Michałkowie .Widok jedynego dziecka z ZD na teraźniejszym turnusie powoduje u stałych bywalców wspomnienia o super babci małego Piotrusia :lol: :lol: :lol:
Kamil dzielnie ćwiczy i podrywa mamusie ;-)
Miałam rok przerwy w turnusie (w zeszłym roku był Kamil z tatą) i nie mogę się w tym świecie odnaleźć.Historie innych mam mnie przygnębiają :-( I brakuje mi dzieci zespołowych :-(
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16888
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-26, 22:44   

Rozumiem Cię doskonale. Ja raz byłlam na turnusie w Polanice bez Zakątkowej ekipy. Czułam się jak Ty teraz, chociaż byłam z gr0szkiem, więc miałam towarzystwo...to doświadczenie mnie ugruntowało w przekonaniu, że na turnusy jeżdżę tylko z ekipą zakątek21
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-08-18, 17:31   

O Chrystusku, dopiero teraz przeczytałam relację mamy (babciajanina) z pobytu w Michałkowie...Uwielbiam tam jeździć i robię to z przyjemnością, choć dotąd rzeczywiście jeździła gł. moja mama. No, ale dzieci urosły, mam już całą trójeczkę w szkole (Piotrek 11 lat zaraz skończy, Ola idzie do 3, a Ada do 2 klasy-jeśli ktoś ze starych bywalców nas pamięta), to teraz powinno byc łatwiej z wyjazdami, choć też trudniej ze wzgl. na szkołę...
Tak jak napisała mama-nie chciało mi się stamtąd wyjeżdżać, zmiany kadrowe sa, ale takie życie...jednak co chcieliśmy, dostaliśmy, to najważniejsze, nie jadę tam na wczasy, a ze wzgl. na dobro Piotrka i pod niego wszystko układamy.

W tę niedzielę Piotrek jedzie z drugą babcią, a ja tam będę od następnej niedzieli (nawiasem mówiąc-urodzin Piotrka ;-) )-gdyby ktoś chciał nas odwiedzić w tygodniu, to zapraszam.

A tu zdjęcia z pobytu majowego.

PS-chyba cosik pomieszałam, ale lata tego tu nie robiłam... ;)
PS2-Chciałam jeszcze jedno, ale teraz juz za chiny nie chce mi wejść :(
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-08-18, 18:09   

Próbuję jeszcze...

ooo udało się wreszcie :D
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
Tośka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2017-08-18, 18:52   

Byliśmy ponownie i niezmiennie polecamy. Kadra świetna, zajęcia na najwyższym poziomie, a na organizację złego słowa teraz nie powiem. Było super. Dzieciaki zachwycone, stwierdziły, że wakacje w Michałkowie są cudowne. To, myślę, najlepsza rekomendacja. Jedyny minus - plac zabaw w reorganizacji ale poradziliśmy sobie korzystając z placu i boiska przy szkole w Bystrej, odwiedziliśmy także Straconki - place zabaw i boiska w Bielsku, 10-15 minut autem od Michałkowa. Największy hit to oczywiście potok, tam zaczęliśmy i tam skończyliśmy turnus.
Nie było dzieci z zespołem, nie przeszkadzało nam to jednak. Wracamy zimą!
_________________
Antoni z zD (04.04.2010), Helena i Staszek
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16888
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-18, 19:52   

Super że dobrze Wam było!
Dzięki za zdjęcia Piotra- ale kawaler!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-08-18, 20:07   

Patrze, że wczoraj mineło 10 lat, gdy zarejestrowałam się na Zakątku. ;)


Patrzę ile lat mają już dzieci, które "znam" jako małe :shock:

Mam propozycję, byśmy się stałe bywalczynie Michałkowa zapisały na początku stycznia na choć jeden wspólny termin. 2 lata temu było odjazdowo. :roll:
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1417
Wysłany: 2017-08-18, 22:12   

Niedługo będą pewno mnie wspominać jako "dinozaura z Michałkowa" :-D :lol: . Bardzo to miłe, kiedy o człowieku dobrze mówią :-) Mnie zupelnie nie przeszkadza brak zespolowców na turnusie- dzieciaczki z różnymi schorzeniami i znajomość z ich mamusiami pomagają zrozumieć ten dziwny świat, historie i cierpienie dzieciaków przyjmuję z wielkim żalem ale i nadzieją, że to musi być po coś...
Piotruś dał mi urlop od kolejnego turnusu :lol: , Jedzie z druga babcia/ dawno nie byla w Michałkowie- chce się trochę oderwać od rozlicznych obowiązków domowych/ :-)
Już widzę jak Piterek da jej wycisk przy grze w nogę :shock: , ale czego sie nie robi dla ukochanego wnusia :shock:
Wolna i swawolna jadę tzn. jedziemy z m nad morze podleczyć moją "zepsutą tarczycę" :-)
Jestem za wspólnym turnusem- majowy turnus z zakatkowymi dziewczynami bardzo mile wspominam i chetnie powtórzę :-)
Bardzo żałuje, że w te wakacje nie udało mi się spotkać z naszą Basia /Tośka/Bardzo ją polubiłam, daje człowiekowi tyle pozytywnej energii i te urocze dzieciaki: słodka Helenkai, figlarny Antoni, mały Stasiek. :-) Musimy to koniecznie nadrobić :spoko: :papa:
Planujemy odwiedzić Piotrusia urodzinkowo- więc do Bystrej zawitamy :-)
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16888
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-19, 16:09   

:spoko:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2017-08-19, 20:26   

Ja po tegorocznym turnusie jestem troszkę zawiedziona.Pan Piotr i p.Dorota akurat mieli urlop.Mieliśmy nowego p.logopedę który nie za bardzo umiał dostosować się do niemówiącego Kamila....W ostatnim dniu powiedział mi, że on zna tylko dzieci z zespołem mówiące.Generalnie to zasugerował mi ,że Kamil powinien być już ze wszystkim o wiele dalej ;/ Co do rehabilitacji to nie mam najmniejszych zastrzeżeń.Kamil dość dzielnie ćwiczył.

Mnie osobiście serce pękało gdy usłyszałam historię mam na turnusie....Kamil jako jedyny miał wadę genetyczną a reszta to błędy lekarskie przy porodzie lub niedopatrzenie się wady serca jak w przypadku Michell(Tośka pewnie ich poznałaś bo były z nami i zostały jeszcze na wasz turnus)
Kamil był jednym z najstarszych dzieci na turnusie ,więc to już też jest inaczej.....ale faktem jest, że wszyscy lubimy to miejsce ;-)
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1417
Wysłany: 2018-04-12, 16:25   turnus

Zupełnie nieoczekiwanie przedświąteczny tydzień spędziłam z Piotrusiem w naszym Michałkowie.Turnus był krótki ale jak zwykle intensywny, Piotr miał stale zajęcia: ruchowe, Si, terapię ręki no i logopedę. Tym razem ćwiczył z p. Damianem- szybko sie zakumplowali :-) połaczyła ich piłka nozna. Nasz Piter - gaduła okropna :-D na pierwszych zajeciach opowiedzial o swoich sukcesach sportowych: złotym medalu w rzucaniu piłeczką, srebrnym w biegu/ a moze to odwrotnie?/ ;-) ,o pływaniu. Wspomnial też o jeżdzie na rowerze i grze w nogę-czyli ulubionym zajęciu :tak: . Nie zapomnial też opowiedzieć o występach na scenie ze swoją grupą teatralną.
Piotrus pieknie i chętnie pracowal, wprawdzie przed zajęciami oznajmiał, że idzie " na krótko"i było dobrze. Nasze Michalkowo to nasz drugi dom, zawsze mieszkamy w tym samym pokoju, od lat te same twarze rehabilitantów,. Pani Agnieszka i Pan Tomek dbali o nas, rehabilitanci jak zwykle życzliwi i sumiennie wykonujący pracę z naszymi dzieciakami- bardzo dziękujemy :tak: . Tym razem nie było żadnych znajomych- przeszło 3/4 uczestników to zupełnie nowi ludzie. Zespołowo też niewiele, oprócz Piterka jeszcze jeden chlopiec Szymon.
W Michalkowie znowu zmiany rozbudowany aneks kuchenny o mały kacik jadalny, nowe mebelki kuchenne,kuchnia z piekarnikiem/ ciekawe,czy ktoś podtrzyma nasza jesienna tradycję pieczenia szarlotki i ciasteczek z dzieciarnią/ :tak:
W świetlicy nowe gry - duże plansze szachy i inne,bilard / ulubiona gra Piterka/,pilkarzyki, telewizor z wielkim ekranem i kanałem bajkowym. Przez dwa dni pada l snieg - niestety do popołudnia,kiedy byliśmy wolni stopniał i nici z lepienia bałwana :-(
Otoczenie Michalkowa tez sie zmieniło- jest nowy , zamykany plac zabaw. Duzo fajnych rzeczy przystosowanych dla dzieci niepełnosprawnych..Kwitły rożnokolorowe krokusy, w rzeczce zagościły kaczki, to dodatkowa atrakcja dla dzieci :tak:
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1417
Wysłany: 2018-04-12, 19:41   

Mój internet ma fochy :-D i muszę pisać na raty.
Nie mieszkam z Piotrusiem i dlatego chyba bardziej zauważam jaki postęp nastąpiłł w jego zachowaniu i relacjach od kiedy rozwineła sie mowa czynna. Coraz lepiej mu wychodzi-wszystko osiąga ciężką pracą: w szkole, na turnusach,z logopedą w domu, pomocne są też młodsze siostry-gadułki ;-) Widać jak dużo znaczy możliwość swobodnej komunikacji w rozwoju naszych dzieciaków. Piotruś był chwalony przez terapeutów za dobrą pracę-czasem próbował trochę poleniuchować, ale nic z tego :lol: Okazuje się, ze nasz zuch ma świetną pamięć. Na drugi dzień zażyczył sobie spacer do kotka " w rajstopkach" :-)Trochę się natrudziłam, żeby sobie przypomnieć o co chodzi. ;/ : prawie rok temu zaprzyjażniliśmy się przy pomocy kocich smakołyków z pewną kotką / była po sterylizacji i była ubrana w śpioszki, żeby nie szarpać rany/ To właśnie były te śmieszne rajstopki :lol:
Podczas naszego spaceru miało też miejsce śmieszne wydarzenie: idziemy sobie chodnikiem, na ulicy spory ruch samochodowy. Piter mówi do mnie:babciu, daj rękę i nie wyrywaj mi się :lol: / no cóż , naśladownictwo- role się odwróciły/
Piotruś bardzo wydoroślał, nastolatek: nie było żadnych ucieczek w nieznane i tego okropnego upierania się, tego słynnego " nie i koniec". Pewne rzeczy mogliśmy nawet negocjować :shock:
Przez cały tydzień był grzeczny, posłuszny , bez pyskowania, no kochany chłopiec, zgodnie bawił się z dzieciakami, zawsze uśmiechnięty i zadowolony. Wchodził mi na kolana z prośbą o ciągłe czytanie książek-jedna ulubiona o strażakach czytana chyba z 20 razy. Oprócz mojego zachrypnięcia - dobrą stroną było poznanie przeze mnie nazw strażackich sprzętów :-) / no cóż, człowiek ciągle się uczy/ ;-)Jak zwykle wszyscy o nas dbali- pan Tomek, pani Agnieszka , terapeuci jak zawsze życzliwi dla nas i naszych dzieciaków solidnie z nimi pracowali.Bardzo dziękujemy :tak:
Czy ktoś z Zakątka wybiera się do Michałkowa?My będziemy jeszcze w V, na przełomie VII i VIII- czyli w wakacje z przytupem przeżyjemy nasz 20 turnus w Michałkowie. :jupi:
Jesteśmy chętni i otwarci na turnusowe spotkania z muzykami z naszego Zespołu :-) :shock: :papa: :spoko:
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5857
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2018-04-13, 07:03   

Jak zwykle nieoceniona Babcia Janina :*
Kot w rajstopkach wymiata! Brawa dla Piterka za pamięć, a dla babci za rozwiązanie kalambura. :lol: Cieszę się, że Piotruś tak pięknie się rozwija. I fakt, czynna mowa ułatwia baaardzo wiele. :tak:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Michałkowo
mruczek

Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-04-13, 19:14   

Jeśli mogę coś dodać ze swojej strony :)
Na przełomie lipca/sierpnia będzie trójka dzieci zespołowych, ale nie jestem pewien czy Zakątkowych :)
Dziękuję za miłe słowa - naprawdę są one inspiracją do dalszej pracy nad rozwojem.
A babciajanina-nie ukrywam, że jest moją ulubioną babcią (proszę nie mieć za złe określenie) przyjeżdżającą z wnukiem. Zawsze ciepła, uśmiechnięta, i obyśmy jak najczęściej się spotykali, bo jest to dla mnie ogromna przyjemność p. Janinę gościć w naszych progach.

Pozdrawiam
Tomasz Ćwiertnia
_________________
www.michalkowo.pl
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16888
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-16, 18:40   

Przeczytałam z przyjemnością o Piterkowym turnusie. Świetna Relacja BabciuJanino. Szkoda, że nie jeździmy w te same miejsca, chociaż ja zaraz ruszam do Wesołej Krainy, więc jakby zbliżam się do Was na południe. Kto wie, może i Maks odwiedzi następnym razem Michałkowo :spoko:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu