FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zabili mi Wiktorka !!!!
Autor Wiadomość
gabi-olencja
milczek

Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-03-26, 14:15   Zabili mi Wiktorka !!!!

Jestem a raczej byłam mamą Wiktorka .Rozpoznanie całkowity kanał przedsionkowo-komorowy , zespół Downa . Uważam, że pani doktor prowadząca synka podała mu zły lek po którym powiększyła się wątroba i dostał blok na sercu . Chcę wytoczyć sprawę o błąd lekarski , ale najpierw potrzebuje konsultacji z mamami, które też mają chore dzieci . Interesuje mnie jakie leki są podawane innym dzieciom z takimi wadami serca . Wiktor dostawał SPIRONOL, FUROSEMID, BEMECOR. Błagam niech mi ktoś pomoże. Obwiniam się za śmierć dziecka to instynkt mówił by jechać do innego lekarza. Kiedy zobaczę zainteresowanie tematem to mogę wszystko szczegółowo opisać. Pomocy błagam !!!! :-(
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-03-26, 14:25   

Hej, Gabi - spokojnie. To oczywiście mogło, ale nie musiało spowodować śmierci dziecka. Jeśli idzie o błędy lekarskie, nikt tutaj nie pomoze Ci tak, jak
Primum Non Nocere

Nie obwiniaj się o śmierć dziecka, nie miałaś na pewno na to wpływu. Był pod opieką lekarza.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
gabi-olencja
milczek

Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-03-26, 14:37   

Synek był pod opieką kardiologa i hospicjum dziecięcego . Hospicjum odeszło bo mały tak się rozwijał,że nie mieli co przy nim robić . Pojechaliśmy na wizytę do kardiologa i pani powiedziała,że jest wszystko super będziemy się spokojnie umawiać na operację ale doda jeszcze jeden lek żeby wzmocnić syna i od tego czasu zaczęły się problemy . Czy wasze dzieci też dostawały bemecor ? Ja pół roku nie miałam odwagi nawet o tym rozmawiać, ale dręczyło mnie zachowanie pani doktor, która cały czas wisiała na prywatnym telefonie , przyjmowała mnie na korytarzu przy innych pacjentach a w dzień smierci Wiktora powiedziała mi nawet ,żę nie ma dla mnie czasu bo ma też innych pacjentów. To nie była nagła śmierć byliśmy w szpitalu miesiąc a gdy zobaczyli lekarze zlecenie na bemecor od razu mi lek zabrali . Ja nie jestem mściwa, ale wierzyłam w ludzką dobroć i zostałam z niczym.
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2012-03-26, 15:01   

Bardzo mi przykro,że straciłaś swoje maleństwo :-(
Walcz, jeśli uważasz,że lekarka zawiniła.
:npocieszenie: wirtualnie
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
Malina87 
trajkotek


Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 2136
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2012-03-26, 15:45   

Bardzo mi przykro :-(
Wątpie żeby lekarstwo było powodem śmierci twojego synka. Błażejek przed operacją dostawał wszystkie te 3 codziennie furosemid, spironol i benecor. One właśnie po to są żeby polepszyć prace serduszka.
Inną sprawą by było jeśli Wiktorek był uczulony na jakiś składnik tego lekarstwa...
_________________
Dagmara, mama Błażejka z zD (04.11.2008 r.)
 
 
ewelin27 
złotousty
Ewelina mama Kuby(03.07.2004)


Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 3650
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-03-26, 15:57   

Smutne i przykre co się stało :*
_________________
Kiedyś chciałam mieć wszystko a teraz nie mam nic.
Dookoła mnie śmiech i radość, a u mnie cisza i spokój.
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2012-03-26, 17:22   

Piszesz, ze byliście w szpitalu. Może maluszek nie dostawał bemecoru doustnie a mógł go dostać w kroplówce czy zastrzyku dożylnie. Raczej mało prawdopodobne aby dziecko zmarło w wyniku podania leków w szpitalu, chociaż wszędzie pracują ludzie i niczego wykluczyć nie można.

Z poważnymi wadami serca tak jest, że czym dziecko starsze tym serce słabsze i stan robi się coraz gorszy. :-( Przykro mi bardzo z powodu śmierci synka.
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
betka533 
gaduła

Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 464
Wysłany: 2012-03-26, 17:32   

Moja Gabrysia jest z całkowitym kanałem i tetralogią fallota.Korektę przeszła w grudniu 2009 r. Do dziś dostaje Bemecor i Spironol.
_________________
Beata mama Gabrielity z zD ur.(15.09.2009r) i Bartoliniego (ur. 14.11.2011r) "... iść, za wrócone życie - podziękować Bogu ..."
 
 
morrisaonly 
nawijacz


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 730
Skąd: Hamburg
Wysłany: 2012-03-26, 17:34   

Gabi, staram sie Ciebie zrozumiec , jestes jeszcze w szoku , a szok powoduje ze czlowiek zaczyna obwiniac wszystkich , w Twoim przypadku nawet Siebie.
Jest mi bardzo przykro ze stracilas dziecko , bardzo Ci wspolczuje.
Pustka i bol pozostana jeszcze na dlugo.
Wiem ze nikt Ci juz nie zwroci synka ,ale moze pomoc psychologa przyniesie Ci uspokojenie.
Bardzo Cie Sciskam :* :* :*
_________________
Mama 12 letniej Emmy

Dobrze widzi sie tylko sercem, a najwazniejsze jest nie widoczne dla oczu...
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-03-26, 18:55   

Hej :papa: Jest mi bardzo przykro, że tak sie stało... Tym bardziej, że moje dziecko ma tą samą wadę. Hania dostaje Captopril, Spironol i Digoxin, wcześniej dostawała Bemecor.
Przepraszam, że pytam tak bezpośrednio, nie chcesz to nie musisz odpowiadać. Czy robiono Twojemu synkowi sekcję zwłok? Wydaje mi się że powinno być stwierdzone z jakich przyczyn nie żyje.
Trzymaj się dzielnie, życzę Ci byś odnalazła spokój :*
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2012-03-26, 20:30   

Aż mnie zmroziło.
Współczuję.
_________________
Ewci z zD
 
 
gosia196905 
trajkotek


Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 1981
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-03-26, 20:58   

Moja córka również otrzymywała takie leki ;Bemecor ,Captopril ,Aldacton, Furosemid-to przed jak i po operacji a w okresie okołooperacyjnym jeszcze wiele innych. W wadach serca tak się dzieje ,że kiedy dochodzi do prawokomorowej niewydolności jednym z objawów jest niestety powiększenie wątroby .
Bardzo współczuje ci z powodu śmierci synka i zapalam mu światełko (*).
_________________
Mama Monisi z ZD (ur.27.08.1999r) i Miłosza
Fotki Moni
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2012-03-26, 21:01   

Bardzo mi przykro. Przytulić cię wirtualnie jedynie mogę.
Światełko dla twojego synka [*]
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
gabi-olencja
milczek

Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-03-28, 11:10   

Powiedzcie mi czy wasze dzieci dostawały bemecor ale przy za niskim tętnie ? Bemecor nie ma w składzie penicyliny ani pochodnych bo ja dziedzicznie jestem uczulona i mówiłam o tym fakcie. sekcji nie było bo lekarze nie chcieli a jeśli oni nie widzieli potrzeby to ja tym bardziej .
 
 
linka_ns 
nawijacz

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 837
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2012-03-28, 15:53   

Gdyby bemecor mial w skladzie penicyline to bylby antybiotykiem. Tzn jakie tętno mial twój Wiktor? Moja Patrysia ma bemecor, enarenal i spironol. Tętno ma ok140. W moích oczach na tych lekach jest lepiej. Jaką wadę mial Wiktor? Przykro mi z powodu Twojej straty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu